Пісенний вечір проведенний з нагоди 70-ти річчя УПА 24 жовтня 2012

24 жовтня 2012 року в Актовій залі університету відбувся вечір «Повстанські сурми», присвячений 70-річчю заснування Української повстанської армії, співорганізатором якого виступив історичний факультет.

Розпочався захід із перегляду документального фільму «Історія українських земель». У стрічці йшлося про історію УПА, її учасників та їхні життєві дороги. Зокрема, увагу було зосереджено на постаті головнокомандувача  Української повстанської армії Романа Шухевича і політичному значенні УПА, яка чинила гідний опір радянській владі, залишивши нам приклад для власних звершень і подвигів.

Із доповіддю перед присутніми виступив доцент кафедри історичного краєзнавства Лев Калиняк. Доповідач заакцентував увагу на проблемах, пов’язаних «з цією сторінкою нашої історії» (діяльність УПА – ред.). «На жаль, дотепер через 20 років після здобуття Україною незалежності продовжують протиставлятися суспільні погляди західних українців та українців сходу. У повоєнний час спочатку сталінсько-хрущовська, а пізніше й сусловсько-брєжнєвська» ідеологічні кліки створили стійкий стереотип, своєрідний міф про український національно-визвольний рух, який ми не можемо демонтувати й донині», – зазначив Лев Дмитрович. Окрім того, доповідач наголосив на тому, що «обов’язком нашої університетської громади, обов’язком кожного українця є пам'ять про вояків Української повстанської армії, які полягли в боротьбі. Головним нашим обов’язком є необхідність копіткої праці, спрямованої на ламання старих міфів у суспільній свідомості українців».

Із закликом «йти тільки вперед», бо «повстанці йшли у бій, знаючи, що можуть з нього не повернутися. Ми повинні це шанувати» та низкою постанських  творів виступила перед присутніми викладач кафедри міжнародних відносин і дипломатичної служби Львівського національного університету імені Івана Франка, знана співачка Софія Федина.

У виконанні Народної чоловічої хорової капели«Прометей»прозвучали твори «Гей степами» та «Ой у лісі на полянці», а студенти-історики виконали композицію «Стою край лісу під горою». Атмосфера заходу відтворила той настрій, з яким ми повинні згадувати існування й дільність Української повстанської армії, її подвиги й здобутки задля гідного майбутнього нащадків. Ми повинні з дня на день гордо нести пам’ять про свою історію, свою минувшину, навчаючись на прикладах тих людей, які віддали життя заради Батьківщини. Адже той, хто не знає свого минулого, не зможе творити краще сьогодення.


Фотогалерея