Круглий стіл, присвячений 100-річчю першої присяги «Пласту»

12 квітня 2012 року в Археологічному музеї  Університету відбулося засідання круглого столу, присвяченого 100-річчю першої присяги «Пласту». Учасники заходу розглянули етапи становлення пластового руху, його роль в історичному контексті українського державотворення та сучасний стан організації в Україні й за кордоном.

Розпочав засідання круглого столу заступник декана з виховної роботи історичного факультету Роман Генега, який розповів про історію виникнення організації, її засновників і визначних людей української історії, які були учасниками  руху пластунів. Окрім цього, Роман Ярославович закцентував увагу на важливості оцінки та вшанування «Пласту» на сучасному етапі української історії: «Хотілося б, щоб люди знали і пам’ятали про те, що цього року святкується ювілей організації, щоб це святкування проходило на загальнодержавному рівні, адже «Пласт» зробив дуже багато для становлення Української Держави».

Активний учасник пластового руху Тарас Гривул розповів про історію виникнення скаутського руху в Англії та його швидке поширення континентальною Європою. Зокрема, доповідач висвітлив шляхи, якими скаутський рух розповсюджувався в Україні та став передумовою створення «Пласту»: «Важливість ідеї скаутського руху доводить те, що вже через чотири роки після офіційного заснування організації в Англії у Львові зародились перші думки про рух пластунів».

Пластун Андрій Котлярчук проаналізував напрями діяльності у сфері дослідження історії пластового руху та розповів про досягнення Музею-архіву пластового руху, який займається збором свідчень очевидців становлення організації та накопиченням матеріалів, які лягають в основу історичних матеріалів про «Пласт».

Учасники круглого столу обговорили історичні аспекти розвитку організації, її діяльність упродовж минулого століття, значення «Пласту» в історії України та сучасні напрями розвитку патріотичної організації.